Zpět na všechny články

Prague Open: Kučová postoupila do finále

5. září 2020

Pražský turnaj WTA 125k Series pomalu vrcholí a v sobotu se bojovalo o postupy do finále. Obrovský úspěch má na dosah Slovenka Kristína Kučová, která zvládla i semifinále a zahraje si o největší titul své kariéry.

Kučová, jež vyhrála celkem 11 titulů na okruhu ITF, si výhrou 6:3, 6:1 nad Srbkou Ivanou Jorovičovou zajistila vůbec první finále na turnaji WTA. Do největšího finále kariéry prošla po 65 minutách hry, přičemž téměř po celý duel kurtu dominovala.

Pouze na samotném začátku zaváhala a prohrávala 0:2. V dalším průběhu ji ale zdobil velmi dobrý servis, stejně kvalitní return a nejen, že průběh první sady otočila, ale navíc ve zbytku utkání ztratila už jen dva gemy.

Ve finále si Kučová zahraje s druhou nasazenou Elisabettou Cocciarettovou z Itálie. Ta zvládla divoké utkání s Argentinkou Nadiou Podoroskou, proti které se dokázala zvednout i ze ztráty dvou brejků v prvním setu.

Semifinále dvouhry
Nadia Podoroská (ARG, 165.) – Elisabetta Cocciarettová (ITA, 144.) 4:6, 3:6
Kristína Kučová (SVK, 173.) – Ivana Jorovičová (SRB, 230.) 6:3, 6:1

Semifinále čtyřhry
Gatto-Monticoneová (ITA), Podoroská (ARG) – Dartová (GBR), Listerová (SWE) 2:6, 6:4, 10:8
Küngová (SUI), Sherifová (EGY) – Marozavová (BLR), Mituová (ROU) 6:2, 3:6, 5:10

Autor: eSports